Producentem gier na platformę mobilną Android jest Electronic Arts.

Producentem gier na platformę mobilną Android jest Electronic Arts.

Opracowanie nowych gier dla mobilnego systemu Android zapowiedział jeden z największych graczy na rynku, firma Electronic Arts (EA). Uznanie giganta zdobył pierwszy telefon z systemem operacyjnym produkowanym przez Google oraz jego dotykowe możliwości.

Dział Electronic Arts zajmujący się produkcją gier na urządzenia przenośne – EA Mobile, udostępnił już grę Tetris dla T-Mobile G1, który jest pierwszym telefonem korzystającym z Androida. EA zapowiada też dwa kolejne tytuły – logiczną układankę Bejeweled oraz Monopoly Here & Now Edition, czyli elektroniczną wersję popularnej gry planszowej

Wspomniane gry będą dostępne w Stanach Zjednoczonych od listopada, także za pośrednictwem witryny eamobile.com.

computer-820281_640

EA Mobile ogłosiło, że Android to kolejna platforma pozwalająca firmie na zaoferowanie wspaniałych gier wzbogaconych o możliwości dotykowe oraz sterowanie za pomocą przechylania. EA dodaje, że w przygotowaniu jest oczywiście więcej tytułów. Można więc sądzić, że telefony z Androidem nie będą ustępowały konkurentom w obszarze dostępności gier.

Wyżej wymienione tytuły dostępne są już na urządzeniach BlackBerry oraz smartfonach z oprogramowaniem Windows Mobile. EA Mobile nie lekceważy również urządzeń produkowanych przez Apple. Dostępne są również wersje gier dla iPhone. W tej chwili na popularnym urządzeniu można grać m.in. w Spore, Tetris, Sudoku oraz Scrabble.

One response to “Producentem gier na platformę mobilną Android jest Electronic Arts.”

  1. Piotr pisze:

    Lubię gry Electronic Arts. Myślę, że to porządna firma, która tworzy całkiem fajną rozrywkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.