Balony Google

Balony Google

Według danych Wall Streen Journal, Google rozważa możliwość użycia balonów do budowy swoich przyszłych sieci komunikacji bezprzewodowej. Przewiduje się, że Google podejmie współpracę z firmą Space Data, która działa w tej branży.

Wykorzystanie balonów Space Data miałoby na celu stworzenie sieci telefonii komórkowej o dużym zasięgu lub komputerowej typu WAN. W ten sposób Google uniknęłoby konieczności budowy kosztownych przekaźników naziemnych.

tablet-1442900_640

Obecnie technologia Space Data jest wykorzystywana jako wsparcie dla istniejących sieci komórkowych, dzięki czemu sygnał dociera również do terenów wyżynnych, położonych z dala od miast. W tym celu balony wynoszone są w górne partie atmosfery.

Pogłoski o możliwości inwestycji koncernu z Mountain View, związane są z trwającymi testami Google własnej sieci komunikacji bezprzewodowej. Jednak zarówno Google, jak i Space Data nie potwierdziły możliwości podjęcia współpracy.

2 responses to “Balony Google”

  1. Krystian pisze:

    Pomysł wydaje się naprawdę ciekawy, zważywszy na balony Space Data, które są wykorzystywane jako wsparcie dla sieci komórkowych. Niestety mam pewne obawy co do skali projektu, miejmy nadzieję, że pomysł giganta z Redmond nie odleci w siną dal.

  2. Ania pisze:

    Wydaje się to jak na razie niepotwierdzoną plotką, chociaż byłoby to świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.