Book Search – cyfrowa biblioteka po polsku

Book Search – cyfrowa biblioteka po polsku

Google udostępniło kolejna usługę dla polskich internautów – Google Book Search.


Premiera wersji polskojęzycznej pozwoliła przekroczyć już ponad 100 wersji językowych, w ponad 120 krajach. Książki z Book Search pochodzą z dwóch źródeł: Programu Partnerskiego, który liczy już ponad 10 000 wydawców i Projektu Bibliotecznego do którego dołączyło już 27 instytucji bibliotecznych. Na szczęście wydawcy z Polki już udostępniają swoje pozycje w „cyfrowej bibliotece” Google, tak więc użytkownicy dla, których jest to preferowany język w sieci także znajdą coś dla siebie, Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony Book Search.

technology-792181_640

4 responses to “Book Search – cyfrowa biblioteka po polsku”

 1. Miłosz pisze:

  Bardzo ciekawe rozwiązanie. Brakowało mi skutecznego katalogu książek, a GBS naprawdę się sprawdza. Oczywiście wymaga jeszcze kilku poprawek, ale w obecnym stanie i tak oferuje zdecydowanie więcej niż inne katalogi.

 2. Zofia pisze:

  Brat niedawno polecił mi korzystanie z GBS i długo nie mogłam się przekonać, ale ostatnimi czasy zaczynam odkrywać, że naprawdę się sprawdza.

 3. KRZYSZTOF pisze:

  Od dawna używam GBS, w szczególności, kiedy potrzebuję znaleźć dokładne dane danej książki. Czasami nie ma potrzebnych informacji, ale najważniejsze, że baza się powiększa 😉

 4. Kaśka pisze:

  Właśnie piszę pracę mgr i trafiliście w dziesiątkę z tym wpisem. Sprawdzę na pewno. Mam nadzieję, że pomoże w odnalezieniu pozycji. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.