Byli pracownicy Google stworzyli nową wyszukiwarkę

Byli pracownicy Google stworzyli nową wyszukiwarkę

Wygląda na to, że Google rośnie konkurencja. Firma pod przewodnictwem byłych pracowników Google uruchomiła nową wyszukiwarkę. Cuil (należy czytać Kul) inaczej indeksuje i pozycjonuje strony. Ponoć jest ich już koło 120 mld. Podczas gdy Google pozycjonuje strony według popularności, Cuil naciska na treść.

Dla nowej wyszukiwarki od linków ważniejszy jest kontekst słów kluczowych. Wyszukiwarka porządkuje witryny tematycznie, a pasek wyszukiwania kreuje podpowiedzi. Pasek wyszukiwarki oprócz standardowych narzędzi posiada menu kategorii.

home-office-336581_640

Mocnym atutem nowej wyszukiwarki jest aspekt prywatności. Cuil nie bazuje na historii kliknięć żeby lepiej indeksować strony. Jej system opiera się o treść na stronach. Konkurencja z Google to ciężka potyczka o czym mogą poświadczyć jednogłośnie i Yahoo i Microsoft. Mimo to Cuil zapowiada się jako idea całkowicie odmienna, alternatywna dla giganta Google.

6 responses to “Byli pracownicy Google stworzyli nową wyszukiwarkę”

 1. Patryk_K. pisze:

  Google i tak jest niekwestionowanym liderem, więc raczej nie liczyłbym, że jakakolwiek inna wyszukiwarka ma szansę zwojować sieć.

 2. Jadźka pisze:

  No właśnie, żadna praktycznie wyszukiwarka nie ma szansy powodzenia w sieci.

 3. Tuwim pisze:

  A są inne wyszukiwarki niż Google :P?

 4. Ola_ola pisze:

  Google nie obawia się konkurencji i jest spokojne o swoją dominację.

 5. Julian pisze:

  Tuwim – tak, ale Twoje pytanie tylko potwierdza dominacją Google 😉

 6. ToŚka pisze:

  Zawsze wszystkim wydaje się, że coś jest absolutną potęgą i nie ma sensu walczyć z nią o dominację. No ale życie pokazuje, że jednak zdarza się taki śmiałek i częstokroć wygrywa. Moim zdaniem nie można ignorować absolutnie żadnej konkurencji i ciągle być czujnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.