Google pomaga uczynić strony www bardziej przyjaznymi dla… Google ( i innych wyszukiwarek)

Google pomaga uczynić strony www bardziej przyjaznymi dla… Google ( i innych wyszukiwarek)

Wciąż zadziwiający nas gigant – Google opublikował na swoim blogu niezwykle przydatny przewodnik (pdf) po kwestiach związanych z SEO, czyli pozycjonowaniem stron internetowych.

Dokument jest niezwykle przydatny i przede wszystkim napisany łatwym językiem. Poprawki zalecane przez Google są łatwe do wykonania, ale bardzo ważne dla odpowiedniego wyświetlania stron w wynikach wyszukiwarki. W odróżnieniu od opublikowanego jakiś czas temu przewodnika po SEO dla webmasterów, ten jest przyjazny dla ludzi nieposiadających fachowej wiedzy.
Z dokumentu dowiemy się np. jak poprawnie napisać meta-tagi dla podstron czy jak korzystać z nagłówków od h1 do h6.

startup-593324_640

Przewodnik jest bardzo wartościowy. Ze strony firmy możemy się też dowiedzieć na co uważać, kiedy zatrudniamy firmę zajmującą się SEO do wdrażania zaleceń.

6 responses to “Google pomaga uczynić strony www bardziej przyjaznymi dla… Google ( i innych wyszukiwarek)”

 1. Jolnina pisze:

  Czy Google naprawdę chce pomóc właścicielom stron dostosowywać serwisy pod SEO? Wydaje mi się, że oni nie mają w tym biznesu i jest to tylko takie działanie PR-owe.

 2. Olisiana pisze:

  Na pewno coś da taki poradnik, ale czy będzie to prawdziwa wartość? Sam nie wiem, jaki cel ma w tym Google. Może zależy im, żeby każdy zajmował się samodzielnie taką witryną i w tym celu agencje SEO nie były dochodowe? Może i tak.

 3. Jacek pisze:

  Taki przewodnik na pewno będzie pomocny, ale trzeba także śledzić newsy z branży i zobaczyć, co tam się dzieje. Nie można ich ignorować.

 4. Jarosław K. pisze:

  No dzisiaj już nie wiadomo, na co najlepiej zwrócić uwagę. Linkowanie jest ważne, ale czy ważniejsze jest np. treść i optymalizacja? Na pewno taki poradnik się przyda, ale czy ja wiem, jaki cel ma w tym Google?

 5. Magdzior pisze:

  Olisiana, miałam dokładnie taką samą myśl jak Ty, z tą różnicą, że moim zdaniem nie chodzi o dochodowość firm Seo, a ciągłą próbę przechytrzenia Google.
  Wiadomo, że firmy pozycjonujące utrudniają życie Google, chociaż jednocześnie obie instancje wzajemnie nakręcają się do działania.

 6. Janek pisze:

  MAGDZIOR – ja mam dokładnie przeciwne wrażenie, firmy pozycjonujące sprzątają po Google, a wypuszczenie poradnika uważam za zmyłkę. Nikomu innemu nie zależy tak na pracy SEO’wców jak Googl’owi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.