Google Video – Polska była w pierwszej ósemce

Google Video – Polska była w pierwszej ósemce

Firma Google uruchomiła polski serwis Google Video. Tym samym, Polska znalazła się w grupie pierwszych ośmiu państw (Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania), w których zlokalizowano Google Video.

Google Video ułatwia milionom ludzi na całym świecie wyszukiwanie, wczytywanie i dzieleniem się nagraniami wideo. Wpisując adres http://video.google.pl Internauci przeniosą się na polskojęzyczną stronę główną. W serwisie znajdą materiały z Polski, ale wciąż będą mogli przeszukiwać międzynarodowe zbiory.

laptop-601536_640

Serwis Google Video jest szybki i prosty w obsłudze. Użytkownicy mogą błyskawicznie i bez wysiłku wczytać własne nagrania, a następnie podzielić się nimi z użytkownikami Google Video na całym świecie. Nie ma ograniczeń co do rozmiarów pliku, jaki można załadować do serwisu.
Ponadto, Google Video pozwala każdemu użytkownikowi:

– wyszukiwać materiały wideo z dowolnego miejsca na świecie – poczynając od nagrań użytkowników, a kończąc na profesjonalnych treściach
– publikować treści w blogach i serwisach społecznościowych
– pobierać nagrania do komputera i urządzeń przenośnych, takich jak Apple Video iPod lub Sony PSP
– oglądać filmy z listy Top 100 i śledzić, które materiały szybko zyskują popularność
– oceniać treści, przyznając od jednej do pięciu gwiazdek i dodając własne komentarze
– dzielić się własnymi materiałami z użytkownikami na całym świecie.

Joanna Shields, europejski dyrektor ds. umów partnerskich Google, powiedziała:

„Uruchamiając serwis Google Video na nowych rynkach, umożliwimy większej grupie użytkowników wyszukiwanie, wczytywanie i dzielenie się nagraniami wideo w wielu językach. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z naszymi dostawcami treści i reklamodawcami na całym świecie, pomagając im wykorzystać Google Video jako narzędzie dotarcia do szerszej, globalnej publiczności”.
Serwis Google Video znajduje uznanie wśród twórców treści w całej Europie, którzy planują systematycznie publikować w nim swoje materiały. Poniżej zamieszczamy wypowiedzi niektórych z nich.

5 responses to “Google Video – Polska była w pierwszej ósemce”

 1. Karolina pisze:

  Serwis wydaje się przemyślanym ruchem na zwiększenie ilości użytkowników, którzy chcą korzystać z usług Google. Sama przetestowałam wspomniany serwis i muszę powiedzieć, że jest naprawdę dostosowany do potrzeb użytkownika. Ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób zainteresowanych rozwojem rynku Video w sieci.

 2. Asia pisze:

  Bardzo mi się podoba to rozwiązanie, sama często korzystam z możliwości publikowania video. Cieszę się, że znaleźliśmy się w czołówce państw, które udostępniają taką usługę.

 3. Robert pisze:

  Ktoś wie, czy ta usługa jest dostępna dla zwykłych internetowych laików? Prosto się ją obsługuje? Ktoś, coś?

 4. Olek pisze:

  Google ma teraz YouTube’a, więc jakieś Google Video nie jest im już potrzebne.

 5. Mike pisze:

  Właśnie miałem pytać o to po co Google zabrało się za ten projekt, skoro ma pod sobą teoretycznie konkurencyjny portal – YouTube? No chyba, że ja nie widzę tego co jest pod spodem. Może te dwie opcje się uzupełniają? Patrząc na dotychczasowe działania, Google chyba wie co robi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.