Marketing społecznościowy – co to jest?

Marketing społecznościowy – co to jest?

Coraz częściej ludzie korzystają z różnych serwisów, na których mogą zawierać nowe znajomości, a także mieć kontakt z osobami, które znają w realnym świecie. W takich miejscach mogą wymieniać się ważnymi dla siebie sprawami, dzielić się różnymi artykułami, a także kontaktować się z ważnymi dla siebie firmami. To wszystko właśnie sprawia, że tego typu miejsca w Internecie nie tylko stają się coraz bardziej popularne, ale także zyskują na znaczeniu, bo coraz częściej prezesi firm widzą w nich idealne miejsce na bliższe poznanie swoich klientów i większe zainteresowanie ich swoimi produktami.

Social media pozwalają ludziom być w ciągłym kontakcie

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że ludzie chcą mieć cały czas kontakt z innymi osobami, zwłaszcza jeśli te są im bliskie i znajdują się w sporej odległości od nich, co znacznie utrudnia zwyczajne kontakty. To wszystko właśnie sprawia, że takie social media cały czas zyskują na znaczeniu, a co się z tym wiąże, że ludzie chcą z nich korzystać, a co się z tym wiąże, że mają one miliony użytkowników, a te liczby codziennie jeszcze się zwiększają. Tego typu dane sprawiają, że w tego typu miejscach coraz częściej swoje profile uruchamiają różnego rodzaju firmy, które chcą być blisko swoich klientów i które chcą im dać możliwość zadawania pytań i dzielenia się uwagami, bez konieczności pisania maili czy czekania na infolinii. Jeśli dokładnie przyjrzymy się temu, jak działają takie social media, to szybko może się okazać, że są one świetnym miejscem, na powiększanie lojalności u klientów, którzy już nas znają i na zdobywanie kolejnych, którzy będą się wzorowali na wyborze osób ze swojego grona znajomych.

Marketing na FB nie jest drogi, a skutecznyuser-interface-1655006_640

Jeżeli chcemy pokazywać klientom nowe produkty i reklamować się na szeroką skalę przy niewielkich kosztach, to z pewnością powinniśmy zobaczyć, jak wygląda taki marketing na FB. Nie musi on wiele kosztować, wystarczy, że zatrudnimy osobę, która będzie zajmowała się naszym profilem, wstawiała nowe informacje, zachęcała ludzi do dzielenia się swoimi opiniami, a także odpowiadała na ich zapytania. Im bardziej dynamiczny będzie taki profil, tym chętniej ludzie będą na niego wchodzili, a co się z tym wiąże, tym chętniej będą chcieli korzystać z naszych produktów. Taki marketing na FB może działać wielotorowo, dzięki czemu możemy odnosić spektakularne sukcesy, a co się z tym wiąże, można w szybki i tani sposób pozyskać naprawdę spore grono nowych klientów.

Profile społecznościowe muszą być ciekawe

Im ciekawszy jest jakiś profil, im więcej ciekawych rzeczy się na nim pojawia, tym większa jest szansa, że ludzie zaczną na niego zaglądać. Im więcej będzie miał wejść, im więcej osób będzie go lubiło i obserwowało, tym łatwiej będzie znaleźć sponsorów, którzy zechcą płacić za umieszczanie na nim informacji o ich produktach. To wszystko właśnie sprawia, że profile społecznościowe są coraz bardziej analizowane, ludzie coraz częściej się zastanawiają, jak powinny wyglądać, aby zyskać jak największe zainteresowanie. To też sprawia, że poszukuje się osób, które naprawdę profesjonalnie, ale jednocześnie ciekawie będą prowadzić takie profile społecznościowe, bo wówczas większa jest szansa, że uda im się różnymi tematami zainteresować spore grono osób. A każde kolejne polubienie czy wpisanie komentarza, będzie powodowało, że coraz więcej osób będzie się o tym profilu dowiadywało i coraz więcej będzie chciało brać udział w tym, co będzie się na nim działo.

Media społecznościowe są obecnie bardzo ważne

To właśnie na takich portalach ludzie najczęściej wymieniają się opiniami, gdy pod jakimś artykułem lub filmem wpisują swoje zdanie na jego temat w komentarzach. Dzięki temu może wywiązać się ciekawa dyskusja, a co się z tym wiąże, znajomi komentujących osób, będą mogli się jej przyglądać i się do niej włączać. To wszystko sprawia, że obecnie media społecznościowe są bardzo ważne, zarówno w odgrywaniu roli nośnika informacji, jak również tworzenia opinii i pokazywania tego, co jest modne. To znowu powoduje, że każdy chce mieć w nich swój udział, bo to właśnie tam w tani, ale jednocześnie bardzo skuteczny sposób można zaproponować swoje usługi. Nie ma się więc co dziwić, że to media społecznościowe obecnie są najczęściej wykorzystywane do reklamowania różnych usług i produktów, bo tam można liczyć na spore grono odbiorców, które będzie się powiększało lawinowo, na zasadzie korzystania z tego, co polecają znajomi. Jeżeli ktoś polubi nasz produkt, albo wystawi o nim pozytywny komentarz, to wszyscy jego znajomi to zobaczą, a co się z tym wiąże, będzie to dla nich najlepszą reklamą naszych produktów.

Koniecznie zobaczmy, co możemy dla siebie tutaj zyskać, tak aby mieć pewność, że wybierzemy opcję najlepszą na promocję swoich usług. To właśnie na takich portalach możemy liczyć na spore grono klientów, którzy będą zachęceni do skorzystania z naszych produktów przez znajomych, którzy już z nich korzystają i którzy w tym miejscu je zachwalają.

5 responses to “Marketing społecznościowy – co to jest?”

 1. Bodzio pisze:

  Wszystko fajnie, ale social media nie mają zbyt dużego wpływu na pozycjonowanie – większość portali ma atrybut nofollow przy publikowanych linkach

 2. Dominik pisze:

  Na Google+ można coś z linkami follow pokombinować. Ale tak, jak Bodzio pisze, na innych socialach nie ma co liczyć na godne uwagi linki.

 3. Krzysztof pisze:

  Linki na portalach społecznościowych nie przynoszą mocy ale mogą zwiększyć ruch na stronie.

 4. Fejsiak pisze:

  Bodzio – oczywiście, masz rację. Ale na pewno mają wpływ na konwersję serwisu, odsłony i możliwe powiększanie contentu. Jeżeli jest ruch na serwisie to musi być nowy content. Nowy content – nowe możliwości pozycjonowania.

  Tak więc, racja, portale społecznościowe nie rankują, ale mogą wpłynąć na pozycjonowanie.

 5. Tymoteusz pisze:

  Warto inwestować zarówno w marketing społecznościowy jak i SEM i SEO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.