Modelowanie 3D od Google

Modelowanie 3D od Google

Zbuduj sobie coś za darmo. Firma udostępniła darmowe narzędzie do prostego budowania na ekranie komputera modeli trójwymiarowych.

Google SketchUp pozwala tworzyć, oglądać i modyfikować obrazy 3D. Dodatkowo, nowe narzędzie jest zintegrowane z oprogramowaniem Google Earth, co pozwala wbudowywać trójwymiarowe modele w popularne satelitarne mapy firmy.

macbook-924157_640

Darmowa wersja programu przeznaczona jest do wykorzystania prywatnego. Płatna wersja aplikacji to SketchUp Pro 5, wyposażona w rozbudowany wachlarz funkcji. Jej cena to niemal 500 dolarów. Nowe narzędzie to oferta, która pojawiła się u Google dzięki ogłoszonemu w minionym miesiącu przejęciu firmy @Last Software.

Program dostępny jest jak na razie na platformę Windows. Zapowiadana jest też nowa wersja aplikacji dla systemów Mac. Dzięki tzw. 3D Warehouse, możliwe jest wymienianie się, szukanie oraz przechowywanie wirtualnych produkcji przez użytkowników wykorzystujących nowość Google.

3 responses to “Modelowanie 3D od Google”

  1. Ania pisze:

    Jakiś czas temu na jednej z imprez kumpel pochwalił się funkcją Google SketchUp i jestem tym całkowicie oczarowana. Naprawdę, świetna zabawa!

  2. Ola pisze:

    Trochę przerasta mnie cena rozbudowanych funkcji programu, ale korzystałam z wersji podstawowej i jestem pod wrażeniem.

  3. Beata pisze:

    Projekt ciekawy, ale jaki ma to związek z pozycjonowaniem? Czemu agencja SEO się tym interesuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.