Nawodne centrum danych Google

Nawodne centrum danych Google

Czy centrum danych może działać na energię wiatru, fal, pływać, a na dodatek być elementem systemu który zamienia wodę słoną w słodką? Brzmi jak futurystyczna bajka ale jest to możliwe, a o patent na owe cudo stara się Google.

Nawodne centrum danych ma powstać z mobilnych elementów, które łatwo można załadować na statek czy platformę. Szlachetną cechą urządzeń jest ich proekologiczne zasilanie. Konwertery energii fal mają za zadanie zasilać silniki hydrauliczne będące napędem dla generatorów elektrycznych. System chłodzenia serwerów wodą może dodatkowo zmieniać wodę słona na słodką.

desk-601540_640

Prace nad pływającymi serwerami dowodzą,że takie rozwiązania mogą być kluczowe w razie klęsk żywiołowych. Projekt wymaga jeszcze wiele pracy, więc budowa serwera nie nastąpi natychmiast po wydaniu patentu.

2 responses to “Nawodne centrum danych Google”

  1. Kirsz pisze:

    Jak to wszystko działa? Ja dalej nie ogarniam tej nowej technologii? 😉

  2. Katarzyna pisze:

    Alternatywne źródła energii są ostatnio na topie, ale czy opłacalne są takie elektronie? Google na pewno chce pokazać, że jest firmą ekologiczną i zleży im na dobru Ziemi. A swoje ciemne sprawki pochowają i tak dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.