Spam od Google – co nas może czekać?

Spam od Google – co nas może czekać?

Firma Roaring Pengiun ujawniła ciekawe wyniki badań. Wynika z nich, że większość niechcianych przez nas bardzo wiadomości o charakterze spamu funduje nam hojnie Google Mail.

Na domiar złego domeny, które należą do Google’a są traktowane jako dobre adresy, a do listy niechcianych informacji musimy je dodawać samodzielnie. Zjawisko nie dotyczy jedynie wyszukiwarki Google. Lepsze statystyki przechwytu spamu mają: Yahoo i Hotmail.

acer-791027_640

Google stara się jednak jak może i pieczołowicie poprawia zabezpieczenia. Oferuje klientom choćby filtry chroniące przed nadużyciami. Pozostaje tylko cierpliwie czekać kiedy powstaną pewne strategie blokujące wykorzystywanie serwerów Google do masowej wysyłki spamu.

7 responses to “Spam od Google – co nas może czekać?”

 1. Kasia pisze:

  Spam to narastający problem. Niestety uważam, że nie uchronimy się od tego zjawiska, możemy jedynie z nim walczyć. Dobrze, że Google uczy się na błędach – pozostaje czekać i mieć nadzieję, że takich „niechcianych” adresów będziemy znajdować mniej na swoich skrzynkach.

 2. Sylwia pisze:

  Na szczęście na poczcie Google i tak otrzymuję o wiele mniej spamu niż na innych, które do tej pory użytkowałam.

 3. Tomek pisze:

  Może i spamu jest mniej niż na onecie czy wp, ale za to jest zakładka z promocjami i ofertami, kierowanymi od partnerów Google – to też moim zdaniem należy uznać za spam.

 4. Szymon pisze:

  Spam, spam, spam… pełno go w sieci, a spamiarze tylko czekają, aż użytkownik popełni błąd i klinie w nie ten link, co trzeba.

 5. Spamer ;) pisze:

  Niestety SPAM zawsze będzie występował. Trzeba się odpowiednio przygotować, ustawić filtry itd. Wszystko można obejść – nawet SPAM 😉

 6. t-Kej pisze:

  Prawdę mówiąc już się do niego przyzwyczaiłam i nauczyłam każdorazowo sprzątać zaśmieconą skrzynkę. Chyba tak jak z banerami, ulotkami i wszędobylskimi reklamami musimy nauczyć się z tym żyć.

 7. jazzstopad pisze:

  Ja prawdę mówiąc mam zupełnie inne spostrzeżenia. Np. na skrzynce googlowskiej mam porządek, praktyczny brak spamu, czego nie mogę powiedzieć o innych kontach pocztowych. Jestem zaskoczona informacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.