Spór Google i Viacom

Spór Google i Viacom

To ciąg dalszy sporu między Google a Viacom. Dla zapominalskich przypominam, że dotyczy sprawy ujawnienia danych użytkowników serwisu YouTube. Walka o dane toczy się od marca 2007r.

Wówczas YouTube został oskarżony przez Viacom o naruszenie praw autorskich w masowym kontekście. Żądania Viacom dotyczyły wycofania paruset tysięcy utworów i zapłaty sowitego odszkodowania wysokości miliarda USD. Pierwszego lipca część roszczeń Viacom zostało uznanych, w tym ujawnienie danych użytkowników serwisu YouTube w formie adresów IP oraz filmy, które były przez nich oglądane.

work-791437_640
Wybuchła olbrzymia fala sprzeciwów nie tylko ze strony użytkowników YouTube. Ostateczni8e orzeczono, że ID user i ID visitor będą zastąpione innymi użytecznymi informacjami dla powoda.
A gdzie nasza wspaniała anonimowość w sieci?

2 responses to “Spór Google i Viacom”

  1. Jakub pisze:

    Od dawna wiadomo, że anonimowość w sieci nie istnieje. Cała sytuacja jest niezwykle ciekawa i pokazuje, że każde działanie w sieci powinno być poprzedzone dozą zastanowienia i podjęte w sposób odpowiedzialny i przemyślany.

  2. Zofia pisze:

    Zgadzam się z przedmówcą, zawsze dbam o to, żeby wszystkie treści, które publikuję w sieci kiedyś nie spowodowały żadnej kompromitacji. Bardzo ważne jest świadome publikowanie prywatnych treści w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.